News  
Telefonia VoIP. Od czego zacząć i jak w prosty sposób korzystać?
Skontaktuj się nami
Kontakt handlowy:
telefon 22-242-81-00
faks 22-266-01-30
mob. 796-097-197
email
Zadaj pytanie przez:
Formularz kontaktowy
Bramki VoIP

Cisco SPA112
Cisco SPA122
 Cisco SPA232D-G7
 Cisco SPA302D-G7
 Cisco SPA302DKIT-G7
Linksys SPA8000-G5
Linksys SPA8800
Grandstream HT-502
Grandstream HT-503
Grandstream HT-701
Grandstream HT-702
Grandstream HT-704
Grandstream GXW-4004
Grandstream GXW-4008
Grandstream GXW-4024
Grandstream GXW-4104
Grandstream GXW-4108
 VoIPoint CVA-2S
Linksys WRP400-G2
Cisco SRP521W-K9-G5
Cisco SRP526W-K9-G5
Cisco SRP527W-K9-G5
 Cisco SRP541W-E-K9
 Cisco SRP546W-E-K9
 Cisco SRP547W-E-K9

 

Program Partnerski
Jeśli Twoja firma, chce zwiększyć portfolio produktów oraz uzyskać dodatkowe dochody, przystąp do Programu Partnerskiego BramkiVoIP.pl.
Rozwiązania VoIP
Wybierz dla siebie rozwiązanie oparte na technologii VoIP
 Numer wewnętrzny centralki PABX wyniesiony do innej lokalizacji - bez udziału operatora VoIP
 Połączenie dwóch lokalizacji bramkami VoIP bez udziału operatora VoIP
 Korzystanie z telefonii VoIP przez użytkowników centralki PABX
 Numer linii analogowej i numer VoIP w jednym telefonie
 Odbieranie połączeń z dwóch numerów VoIP w jednym aparacie telefonicznym
 Odbieranie połączeń z kilku numerów VoIP na jednym telefonie
 Darmowe połączenia telefoniczne pomiędzy różnymi lokalizacjami z użyciem operatora VoIP
 Dzwonienie przez Internet bez włączonego komputera
 
Przeszukaj serwis:
Biblioteka UAM testuje WLAN od Meru Networks

2009-11-24

W Bibliotece Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu uruchomiono testową platformę sieci bezprzewodowej 802.11n. Została ona oparta o rozwiązania Meru Networks, a jej wdrożenie to wspólny projekt firm Hardsoft-Telekom i Konsorcjum FEN, a także Biblioteki UAM.

@@@reklama@@@

Sieć WLAN - wdrożona w gmachu biblioteki poznańskiej uczelni – korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań Meru. Są nimi kontroler MC1500 oraz 6 punktów dostępowych AP310, które umożliwiają łatwe stworzenie sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11n. Produkty te wykorzystują też opatentowane technologie Meru: ATC (Air Traffic Control) oraz Virtual Cell (wirtualna komórka).

Stworzona platforma testowa ma za zadanie zachęcić studentów wszystkich poznańskich uczelni do częstszego korzystania z ogromnych zbiorów Biblioteki przy wykorzystaniu prywatnych laptopów i innych urządzeń dostępowych. Dzięki temu można korzystać z cyfrowych materiałów nawet poza czytelniami, gdzie każdy student znajdzie dla siebie dogodne miejsce do pracy. W zapomnienie odchodzą też notatniki i bruliony. Teraz każdą myśl lub notatkę można zapisać w postaci cyfrowej, uzupełniając ją jeszcze zasobami znalezionymi na stronach WWW.

„Długo zastanawialiśmy się, jak rozwiązać problem stworzenia sieci bezprzewodowej w gmachu naszej biblioteki, ponieważ istniejąca instalacja w żaden sposób nie mogła sprostać rosnącym oczekiwaniom studentów i pracowników. Dodatkowo nasz budynek to dość trudne środowisko dla sieci bezprzewodowych. Grube, ponad metrowe ściany i sufity skutecznie utrudniały zaplanowanie sieci, tak aby zapewniała ona pokrycie we wszystkich wyznaczonych miejscach przy zagwarantowaniu pełnej wydajności. Dopiero firma Hardsoft-Telekom zaprezentowała rozwiązania firmy Meru Networks, które już po pierwszej prezentacji zdawały się być dla nas dobrym rozwiązaniem - mimo, iż niektóre technologie, takie jak Virtual Cell, wyglądały na całkowicie nieprawdopodobne. Aby rozwiać nasze wątpliwości, zaproponowano nam stworzenie platformy testowej, całkowicie bez zobowiązań i w całości dla naszych studentów” - mówi Łukasz Burtowy, Kierownik Oddziału Komputeryzacji w Bibliotece UAM.

Dystrybutor systemów Meru, firma Konsorcjum FEN, zaplanowała dla Biblioteki UAM sieć WLAN i dostarczyła nieodpłatnie sprzęt. Został on zainstalowany i uruchomiony przez informatyków z UAM i inżynierów z Hardsoftu w przeciągu zaledwie 1,5 godziny. Na sam koniec cały Dział Komputeryzacji UAM został przeszkolony w obsłudze kontrolera, tak aby bez problemu mógł administrować siecią.

„Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że system Meru Networks okazał się dla nas przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wykorzystując jedynie sześć punktów dostępowych, z dużym zapasem, pokryliśmy zasięgiem wszystkie wymagane miejsca, co - przy wcześniej planowanych 12 access point'ach - okazało się dla nas sporym zaskoczeniem. Natomiast wydajność sieci jest codziennie sprawdzana przez naszych studentów. Zdarzają się dni, kiedy do jednego punktu dostępowego podłączonych jest blisko 100 klientów, którzy dzięki zaimplementowanej technologii ATC (Air Traffic Control) nie odczuwają praktycznie spadku wydajności sieci” - deklaruje Łukasz Burtowy, Kierownik Oddziału Komputeryzacji w Bibliotece UAM.

„Postanowiliśmy zaproponować system Meru Networks z uwagi na to, iż żadne inne dostępne na rynku rozwiązania nie byłoby w stanie sprostać wysokim wymaganiom Biblioteki UAM, a także specyfice środowiska pracy. Technologie Virtual Cell i Air Traffic Control - wykorzystywane przez punkty dostępowe serii AP300 - zagwarantowały idealne pokrycie i wydajność sieci, co pozytywnie zaskoczyło władze Biblioteki. Nasza ścisła współpraca z Konsorcjum FEN pozwoliła na stworzenie profilu platformy testowej, która pomoże nam w promowaniu produktów Meru i zachęci podobne jednostki uczelniane do udziału w takich projektach” - mówi Marcin Siwiński, Kierownik Projektu w Hardsoft-Telekom.

Platforma testowa w Bibliotece UAM to kolejny punkt w skutecznie realizowanej polityce Meru Networks i Konsorcjum FEN, która ma na celu udostępnienie najnowszych technologii sieci bezprzewodowych edukacji i szkolnictwu. Działanie te mają za zadanie ułatwienie dostępu do cyfrowych zasobów uczelniach i internetu, zwiększając tym atrakcyjność i konkurencyjność polskiego szkolnictwa. Z rozwiązań Meru Networks w Polsce korzystają już studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Politechniki Gdańskiej. Natomiast na świecie ten system znajdziemy między innymi na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Miami, Brukseli czy też Bristolu.

źródło: Meru Networks

@@@zbvt@@@

 Bezpieczeństwo i prywatność  Bezpieczeństwo i prywatność  Formy odbioru i płatności  Formy odbioru i płatności  Regulamin  Regulamin  Kontakt  Kontakt  Czytaj o VoIP  Czytaj o VoIP
  tanie połączenia voip   telefonia voip
© 2006-2016 BramkiVoIP.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Bramka VoIP Cisco SPA112